Makita DCL180SFW Akkuimuripaketti 18V 1x3,0Ah
Erinomaisella imuteholla varustettu akkukäyttöinen rikkaimuri
MUKANA MAKITA SANDAALIT!
Makita DCL180SFW Akkuimuripaketti 18V
Erinomaisella imuteholla varustettu akkukäyttöinen rikkaimuri.
Kätevä ja tehokas rikkaimuri erinomaisella imuteholla. Jokaisen siivouskärryn vakiovaruste, jolla nurkkien ja pienten alueiden siivous käy nopeasti ja vaivattomasti. Helppo pölysäiliön tyhjennys, eikä erillistä pölypussia tarvita. Toimitetaan 3.0Ah akulla ja latauslaitteella.
Tuotekuvaus:
Makitan akkukäyttöinen rikkaimuri DCL180 on erittäin kätevä työkalu kun on tarvetta nopealle pölyn ja roskien imuroinnille esimerkiksi lattialta, työkohteesta tai vaikkapa autosta. Keveys, erinomainen imuteho ja jopa 39 minuutin käyttöaika 18V 6.0 Ah LXT® akulla tekevät työskentelystä mukavaa ja tehokasta.
Koneessa ei ole erillistä pölypussia vaan pöly ja roskat imetään esi-ja hienosuodattimella varustettuun, helposti tyhjennettävään 0,65 l säiliöön. Suodattimien likaantuessa ne voidaan pestä ja näin ollen uudelleen käyttää.
Vakiovarusteena tulevien lattia- ja rakosuulakkeen avulla saa helposti imuroitua niin lattiapinnat kuin hankalammat kulmat. Imuputkessa olevan pidikkeen avulla rakosuulake pysyy kätevästi matkassa mukana.
Käyttöedut:
- Alhainen melutaso miellyttävään työskentelyyn.
- Akun suojausjärjestelmä suojaa ylikuormitusta, alijännitettä ja ylikuumentumista vastaan.
Tekniset tiedot:
Jännite | 18 V |
Akkutyyppi LXT | ✓ |
Akun suojausjärjestelmä | ✓ |
Ilmamäärä | 1,4 m³/min |
Max. alipaine | 42 mbar |
Käyttöaika 18V LXT / 5,0 Ah | 33 min |
Käyttöaika 18V / 6.0 Ah | 39 min |
Säiliön kapasiteetti pölylle | 0,65 L |
Paino akulla (EPTA) | 1,2 kg |
Tuotteen mitat (P x L x K) | 476 x 114 x 152 mm |
Äänenpainetaso (LpA) | 71 dB(A) |
Tärinäarvo | ≤ 2,5 m/s² |